O nas

Przedszkole Publiczne nr 10 im. „Przyjaciół Bajek Disneya” w Czeladzi zlokalizowane jest przy ul. Żeromskiego 19 . Budynek przedszkola oddany został do użytku w 1986 roku a w 2005r. został przeprowadzony generalny remont. Jest to nowoczesny, parterowy obiekt o powierzchni ponad 1000m2. Dużą wagę przywiązujemy do estetycznego wystroju wnętrza pomieszczeń oraz otoczenia placówki. Sale zajęć są przestronne, widne, z węzłem sanitarnym, pomieszczeniem gospodarczym, magazynem leżaków, doskonale wyposażone we wszelkie potrzebne pomoce dydaktyczne, zabawki, kąciki zabaw, sprzęt audiowizualny, meble dostosowane do wieku dzieci. Z każdej sali jest wyjście na taras i podwórko przedszkolne. Przedszkole posiada salę rekreacyjną do zabaw i ćwiczeń.

Dzieci mogą się bezpiecznie i spokojnie bawić w przestronnym ogrodzie przedszkolnym w otoczeniu zieleni. Przedszkolna kuchnia wydaje smaczne, urozmaicone, zdrowe i zbilansowane posiłki przygotowywane przez Szkołę Podstawową Nr 5. Przedszkole prowadzi nieodpłatną działalność wychowawczo-dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego w wymiarze 5 godzin dziennie, pozostały czas przebywania dzieci w placówce jest odpłatny a wysokość opłaty regulują odrębne przepisy.

W celu edukacji i wspierania rozwoju małego dziecka przedszkole pracuje w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego „Moje przedszkole", a także realizuje następujące programy własne:

• Adaptacja dzieci 3-letnich w przedszkolu;
  • Mały przyjaciel przyrody;
  • Savoir vivre - dobre maniery;
  • Uczę się zdrowo żyć w rodzinie, w przedszkolu, w środowisku;
  • Czeladź moje miasto;
  • Zdrowy i samodzielny przedszkolak;
  • Popołudnie z książką;
  • Baśniowy świat dziecka;
  • Książka moim przyjacielem
  • Małymi kroczkami do przedszkola
  • Miasto, region, kraj, w którym mieszkam
  • Wesołe nutki- z muzyką na ty
  • Rosnę zdrowo i bezpiecznie

W pracy z dzieckiem stosowane są:

• Pedagogika Zabawy
  • Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne
  • Metoda Dobrego Startu
  • Doświadczenia i eksperymenty
  • Muzykoterapia
  • Baśnioterapia
  • Drama
  • Tańce integracyjne
  • Techniki teatralne
  • Twórcze techniki plastyczne
  • Elementy pedagogiki M. Montessori

Przedszkole organizuje wiele imprez – uroczystości rodzinne, zajęcia otwarte dla rodziców oraz przedszkolne Festyny Rodzinne. Placówka czynnie uczestniczy w życiu społecznym, współpracując z domem kultury, biblioteką, szkołą podstawową, poradnią psychologiczną. Przedszkolaki wyjeżdżają na wycieczki, organizuje się wyjścia do teatru, kina, muzeum i miejsc kultury i sztuki. Placówka inicjuje akcje charytatywne dla potrzebujących.

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno-obsługowy.

Nauczyciele systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, szkoleniach i seminariach.

Wszyscy pracownicy przedszkola dostrzegają znaczenie edukacji przedszkolnej i jej efektywności w indywidualnym rozwoju dziecka. Zaangażowanie kadry pedagogicznej i personelu przedszkola umożliwia ciągły rozwój placówki i wypracowanie strategii jej działania na miarę Twórczego Przedszkola XXI wieku.