Strona główna/Aktualności/Dzień Postaci z Bajek

7 Grudnia 2022

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. 4 listopada 2022 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Spider-Mana, Tygryska, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych konkursów, tańców i zabaw. Wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.