Jesteś na: Strona główna / Nasze przedszkole / O placówce

O placówce

Przedszkole Publiczne nr 10 im. „Przyjaciół Bajek Disneya” w Czeladzi zlokalizowane jest przy ul. Żeromskiego 19 . Budynek przedszkola oddany został do użytku w 1986 roku a w 2005r. został przeprowadzony generalny remont. Jest to nowoczesny, parterowy obiekt o powierzchni ponad 1000m2. Dużą wagę przywiązujemy do estetycznego wystroju wnętrza pomieszczeń oraz otoczenia placówki. Sale zajęć są przestronne, widne, z węzłem sanitarnym, pomieszczeniem gospodarczym, magazynem leżaków, doskonale wyposażone we wszelkie potrzebne pomoce dydaktyczne, zabawki, kąciki zabaw, sprzęt audiowizualny, meble dostosowane do wieku dzieci. Z każdej sali jest wyjście na taras i podwórko przedszkolne. Przedszkole posiada salę rekreacyjną do zabaw  i ćwiczeń

Dzieci mogą się bezpiecznie i spokojnie bawić w przestronnym ogrodzie przedszkolnym w otoczeniu zieleni. Przedszkolna kuchnia wydaje smaczne, urozmaicone, zdrowe i zbilansowane posiłki przygotowywane przez Gimnazjum nr 3. Przedszkole prowadzi nieodpłatną działalność wychowawczo-dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego w wymiarze 5 godzin dziennie, pozostały czas przebywania dzieci w placówce jest odpłatny a wysokość opłaty regulują odrębne przepisy.

W celu edukacji i wspierania   rozwoju   małego dziecka przedszkole pracuje w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego „Moje przedszkole",  a także realizuje następujące programy własne:

Adaptacja dzieci 3-letnich w przedszkolu;
Mały przyjaciel przyrody;
Savoir vivre - dobre maniery;
Uczę się zdrowo żyć w rodzinie, w przedszkolu, w środowisku;
Czeladź moje miasto;
Zdrowy i samodzielny przedszkolak;
Popołudnie z książką;
Baśniowy świat dziecka;
Książka moim przyjacielem
Małymi kroczkami do przedszkola
Miasto, region, kraj, w którym mieszkam
Wesołe nutki- z muzyką na ty
Rosnę zdrowo i bezpiecznie

W pracy z dzieckiem  stosowane są:

Pedagogika Zabawy
Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne
Metoda Dobrego Startu
Doświadczenia i eksperymenty
Muzykoterapia
Baśnioterapia
Drama
Tańce integracyjne
Techniki teatralne
Twórcze techniki plastyczne
Elementy pedagogiki M. Montessori
Przedszkole organizuje wiele imprez –  uroczystości rodzinne,   zajęcia otwarte dla rodziców oraz przedszkolne Festyny Rodzinne.  Placówka czynnie uczestniczy w życiu społecznym, współpracując z domem kultury, biblioteką, szkołą podstawową, poradnią psychologiczną. Przedszkolaki wyjeżdżają na wycieczki, organizuje się wyjścia do teatru, kina, muzeum i miejsc kultury i sztuki.  Placówka inicjuje akcje charytatywne dla potrzebujących.

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno-obsługowy.

Nauczyciele systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje  uczestnicząc w kursach, szkoleniach i seminariach.
Wszyscy pracownicy przedszkola dostrzegają znaczenie edukacji przedszkolnej i jej efektywności w indywidualnym rozwoju dziecka. Zaangażowanie kadry pedagogicznej i personelu przedszkola umożliwia ciągły rozwój placówki  i wypracowanie strategii jej działania na miarę Twórczego Przedszkola XXI wieku.

Redakcja strony: O placówce Rejestr zmian

• Pierwsza publikacja:Sarnik Katarzyna2016-02-15 14:04:09