• Znaleziono 223 wiadomości.

• Ostatnia
,,Wszystko gra i śpiewa"- zajęcie otwarte w Pszc

Dnia 27 listopada 2017 roku w grupie Pszczółek odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pod hasłem ,,Wszystko gra i śpiewa". Podczas zajęcia przedszkolaki wykonywały instrumenty z różnorodnego materiału, a jego celem było kształcenie wiedzy na temat wybranych instrumentów muzycznych oraz rozbudzanie zainteresowań muzycznych na drodze obcowania z dźwiękiem i rytmem.

,,Muchomorki" zajęcie otwarte w Motylkach

Dnia 24 listopada 2017 roku w grupie Motylków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Podczas zajęcia z zakresu aktywności matematycznej przedszkolaki przeliczały, porównywały i klasyfikowały na konkretach. Celem zajęcia było rozwijanie pola doświadczeń matematycznych, kształcenie logicznego myślenia oraz opanowanie umiejętności prawidłowego przeliczania.

Program proekologiczny ,,W obronie trzech żywioł

Dzieci z grupy Jeżyków w roku szkolnym 2017/18 przystąpiły do realizacji programu proekologicznego ,,W obronie trzech żywiołów". Celem i zadaniem w/w programu realizowanego wspólnie z Przedszkolem Miejskim nr 31 w Sosnowcu jest uświadomienie dzieciom znaczenia owych trzech żywiołów

,,Smocze opowieści"- zajęcie otwarte w Misiach

Dnia 23 listopada 2017 roku dzieci z grupy Misiów zaprosiły swoich rodziców na zajęcie otwarte. Podczas zajęcia przedszkolaki poznały legendę o wawelskim smoku i ciekawostki oraz informacje o Krakowie. Celem zajęcia było także rozwijanie twórczej postawy dzieci i rozwijanie słuchu muzycznego.

,,Instrumenty z różnych stron świata"- warsztat

Dnia 22 listopada 2017 r. odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty muzyczne pt. „Instrumenty z różnych stron świata”, w których udział wzięły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. W trakcie spotkania przedszkolaki miały możliwość bliższego poznania i muzykowania na instrumentach perkusyjnych takich jak: cajon, bęben jumba, bongosy

Seans filmowy ,,My Little Pony" w Kopalni Kultury.

Dnia 17 listopada 2017 roku dzieci z grupy Misiów wybrały się do kina w Kopalni Kultury w Czeladzi. Przedszkolaki obejrzały film "My Little Pony" o dzielnych kucykach, które wyruszyły w podróż, aby pokonać Króla Burzy i uratować swoje królestwo.

Wycieczka do bawialni

16 listopada 2017 roku dzieci z grupy Żabek i Pszczółek pojechały na wycieczkę do Bawialni Będzin. Przedszkolaki z radością szalały na zjeżdżalni z saneczkami, w basenie z piłeczkami, na trampolinie i innych kolorowych konstrukcjach.

,,Mamo, tato jestem przedszkolakiem"

Dzień 15 listopada 2017 roku pozostanie na długo w pamięci naszych najmłodszych przedszkolaków i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość- pasowanie na przedszkolaka.

Wymiana pocztówkowa

,,Pozdrawiamy dziś z Czeladzi do zabawy zawsze radzi! Czeladź miasto stare, znane, Nasze miasto ukochane!"

Radna Miasta czyta dzieciom

Dnia 9 listopada 2017 roku naszych przedszkolaków odwiedziła Radna Miasta Czeladź Pani Patrycja Juszczyk. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji założeń ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" i zostało połączone z obchodami w przedszkolu Dnia Jeża.

• Ostatnia