11 MAJ 2020

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola

PROCEDURA PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 10 IM. ,,PRZYJACIÓŁ BAJEK DISNEYA” W CZELADZI

Do przedszkola wchodzimy tylko i wyłącznie głównym wejściem. Dziecko może być przyprowadzane lub odbierane z przedszkola tylko przez 1 osobę dorosłą.

Sposób wejścia do przedszkola:

1. Rodzic powinien zdezynfekować dłoń przed naciśnięciem dzwonka do przedszkola preparatem dezynfekcyjnym.

2. Pracownik otwiera drzwi, rodzic, po wejściu dezynfekuje ponownie ręce.

3. Starsze dzieci (5, 6 latki) wchodzą na obiekt samodzielnie , pomaga Pani woźna.

4. Młodsze dzieci (3, 4 latki) przechodzą dalej z rodzicem.

5. Przed wejściem do szatni, dzieci codziennie mają mierzoną temperaturę.

6. W szatni mogą przebywać jedynie 2 osoby dorosłe.

7. W razie obecności większej liczby osób pozostałe czekają na zewnątrz przedszkola do momentu aż poprzednia osoba opuści szatnię.

8. W szatni należy zachować bezpieczną odległość miedzy osobami tj. od 1-2 metrów.

9. Każdy Rodzic winien mieć założoną maseczkę ochronną i jednorazowe rękawiczki.

10. Dziecko do sal zaprowadzane jest przez pracownika przedszkola.

11. Po wejściu do sali , dziecko zobowiązane jest umyć w łazience ręce

12. Rodzic w identyczny sposób odbiera dziecko z przedszkola.

Rodzic nie może wchodzić na dalszą część przedszkola ze względu na konieczność zachowania wzmożonych procedur higienicznych i utrzymania czystości w placówce.

Wszelkie informacje o dziecku przekazuje pracownik odprowadzający dziecko.

Do przedszkola przyjmowane są tylko dzieci zdrowe. Pracownik może odmówić przyjęcia dziecka do przedszkola jeśli zauważy oznaki infekcji. Zgodnie z wytycznymi GIS Do placówki nie można posłać dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.

W razie wystąpienia objawów jakiejkolwiek infekcji w postaci kataru, kaszlu, gorączki dziecko zostanie umieszczone w izolatorium
( wydzielone pomieszczenie ) a Rodzic zostaje poinformowany najszybszą możliwą drogą i ma obowiązek natychmiastowego odebrania dziecka z przedszkola.